Aby bylo jasno, ani stromek nechce strávit celé svátky v řetězech

Proč zbytečně ověšovat jedličku a táhnout kolem ní nekonečnou kabeláž, pod jejímž náporem se bude nevzhledně prohýbat, když můžete mít přímo svítící stromek, na který už žádné žárovičky instalovat nemusíte a který vám neopadá ani do dalších Vánoc. Praktické věci jsou nakonec ty nejkrásnější.

Description

Christmas plastic tree with built-in LED chain 100LED
Tree height: 120 cm
Power cord lenght: 3 m
Number of LEDs: 100
Light color: warm white
For indoor use only
Protection: IP 20

Technical specs

Kind of decoration
Trees with light chain
Material
Plastic
Use
Internal
Number of LEDs
100
Timer
A timer is a feature that allows the product to run at a selected time interval. In other words, it takes care of the automatic switching off and in some cases of switching the device on.
Power input
Power input is a physical quantity that expresses the amount of energy consumed by an appliance per time unit. The smaller the value, the more economical the product, but also less powerful.
3.6 W
Colour of light
Warm white, cold white, daytime white. This is a verbal indication of colour temperature (in professional terms, chromaticity temperature). Basically, it can be said that warm white has a light colour of yellow, cold white has a bright white light. Daylight white is already a slightly bluish light. The nomenclature may differ from brand to brand. For easy orientation, we mark our light sources with sun icons of the appropriate colour.
Warm white
Power
230 V
Height
23 cm
Width
21.1 cm
Depth
81 cm
Weight
2 883 g

Download

  • Energy Label